Aylık Lensler

Aylık lensleri genellikle gün boyunca 30 güne kadar kullanabilirsiniz, ancak bu süre dolduktan sonra lensleri atmak ve yeni bir çift ile değiştirmeniz gerekmektedir. Bu lensler günlük olarak değiştirilmediğinden, temiz ve mikroplardan uzak kalmaları için çıkardıktan sonra taze solüsyon içerisinde saklamanız gerekmektedir. Bazı solüsyonlar lensleriniz ile iyi sonuç vermeyebileceğinden, yalnızca göz doktorunuz tarafından önerilen lens solüsyonlarını kullanmalısınız.

 

Aylık lensler, günlük lenslerden daha kalındır; bu kalite, daha uzun süre dayanmalarını sağlar, ancak onları daha az konforlu hale getirebilir. Bu dayanıklılık, birkaç gün boyunca kullanılmalarına izin verir, ancak aynı zamanda, bazı lenslerin, kalınlıkları veya gözlerde tortular oluşturması nedeni ile lensleri kullanırken verdiği hissin daha fazla farkında oldukları anlamına gelmektedir.

 

Bazı aylık lensler, gece boyunca birkaç gün boyunca kullanılabileceğini ve hatta haftalık veya aylık olarak değiştirilebilse de önce göz doktorunuza danışmadan lensler ile uyumak doğru değildir.

 

Aylık lensler, uzun süreli kullanım için idealdir ve günlük lenslerden daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca, aylık lensler, daha yüksek güneş ışığı geçirgenliğine sahip olduğu için daha rahat görüş sağlamaktadır. Ancak, aylık lensler daha pahalıdır ve daha az rahat hissettirebilirler.

Aylık lensler, genellikle silikon hidrojel malzemeden yapılmaktadırlar. Bu malzeme, gözler için daha uygun ve daha rahat hissettirir. Ayrıca, silikon hidrojel malzeme, gözün nemini daha iyi korur ve gözün içinde daha az kuruma yapar.

Aylık lensler, günlük lenslerle karşılaştırıldığında, daha iyi görüş sağlar ve daha uzun süre kullanılabilir. Ancak, aylık lensler daha yüksek fiyatlıdır ve daha az rahat hissettirebilir. Aylık lensleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile konuşun ve doktorunuz tarafından yazılmış talimatları takip edin.

Aylık Lens Fiyatları

Aylık lens fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişebilmektedir. Örneğin, lens markası, lens tipi ve lens özellikleri fiyatları etkileyebilir. Aynı zamanda, lenslerin satın alınacağı yer ve satın alma yöntemi fiyatları etkileyebilmektedir.

Ayrıca, astigmatlı lensler veya multifocal lensler, standart lenslere göre daha yüksek fiyatlı olabilmektedir.

Aynı zamanda, lenslerin satın alınacağı yer fiyatları etkileyebilir. Örneğin, online marketlerde veya perakende mağazalarında lensler, doktorların kliniklerinde satılanlara göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Ancak, doktorların kliniklerinde satılan lensler, online marketlerde veya perakende mağazalarında satılanlara göre daha kaliteli olabilmektedir.

Son olarak, lensleri satın almadan önce, doktorunuzla konuşun ve doktorunuzun önerilerini dikkate alın. Ayrıca, fiyatları karşılaştırın ve en uygun fiyatı almak için birden fazla kaynaktan lensleri satın almayı düşünebilirsiniz.

Aylık Lens Markaları

Birçok marka tarafından üretilen aylık lensler mevcuttur. Bazı popüler markalar şunlardır:

  • Air Optix Plus HydraGlyde
  • Air Optix Aqua
  • Air Optix Night&Day Aqua
  • Bausch & Lomb ULTRA
  • Purevision 2 HD
  • Avaira Vitality
  • Biofinity
  • Proclear
  • Soflens 59

Bu sadece birkaç örnek olup piyasada birçok marka ve ürün mevcuttur. Doktorunuzun önerilerini dikkate alarak ve fiyatları karşılaştırarak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir